pikenevad vahed tsüklis 13.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

kui tavaliselt aldasid päevad väga täpselt ja olid 1-2 päeva siis alates septembrist ona vaid üle kahe kuu.10-11 aug, 6-8 okt.ja nüüd 10-15 dets.
Arsti juures käisin enne eeldatavad aega sept. ja siis oli väidetavalt kõik korras.
Nüüd on tekkinud ka valu paremale poole kõhu alaosas. Selja ja kõhu piirkonna valudega tehti ka ultraheli uuring sept. ja ka see oli korras. Millest võivad olla tingitud pikenevad vahed tsüklis ja valu kõhus? leaana

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Kirja järgi võiks arvata,et hormoonid on korrast ära.Ilmselt ei toimu ovulatsiooni kollakeha faasi nõrkuse tõttu ja küpsev folliikel jääb munasarjas persisteeruma.See võib anda ka valu alakõhtu.Oletustele tooks täpsust hormoonide määramine vereseerumis.Edu soovides,Maie Väli