Harmonet 13.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin Harminetiga päevi edasi lükata ühe nädala. Seega võtan siis selle nädala jooksul tablette edasi ja siis lõpetan 28 päeval. Kas peale seda nende 7 tabletivaba päeva jooksul rasestumisvastane toime toimib? Ja kas rasestumisvastane toime säilib ka nende 7 tabletivaba päeva jooksul, kui soovin päevi edasi lükata vaid paari päeva ulatuses?
Samuti lugesin siit ühte naistearsti kommentaari, et päevi saab ka varasemaks tuua, lõpetades tableti võtmise lihtsalt varem. Kas selle tulemusena tablettide toime mitte ei kao?
Tänud ette!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Soovitan võtta pille edasi nädala võrra rohkem, s.t. 28 päeva ja siis teha 7-päevane paus, rasestumisvastane toime jääb püsima nii pillide-vabal perioodil kui ka edaspidi.
dr. Katrin Seemen