füsioloogiline eripära või väärareng? 12.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui naisel on väiksed häbememokad tunduvalt suuremad kui suured (ehk siis suured ei kata ära), siis kas see on naise eripära või hälve? Kas on võimalik seda opereerida või tuleb terve elu elada sellisena?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Naise väliste suguelundite diferentseerumine algab üsasiseselt 12. rasedusnädalal.Genitaalkurrud arenevad vulvaks.Väikesed häbememokad arenevad urogenitaalkurdudest, urogenitaalsiinusest areneb tupeesik.Genitaalmõikad arenevad suurteks häbememokkadeks ja genitaalköber moodustab kliitori. Naise välised suguelundid säilitavad eri arengujärkudel androgeentundlikkuse nii,et võivad ka täiskasvanul naisel androgeenide toimel muutuda maskuliinses suunas. Seega arvan et tegemist on Teie eripäraga. Kui Teid või Teie partnerit häirib väikeste häbememokkade hüpertroofia,võib teha korrigeeriva operatsiooni.TÄHE ERAKLIINIKUS on seda võimalik teha.Orienteeruv maksumus 2500 EEK.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

tupe voolus

mida saaks teha,et tupest ei erituks voolust,ei ole ta mingit värvi ega lõhnaga,lihtsalt on ebameeldiv.

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Selline olukord, et tupevoolus üldse puudub, tekib peale menopausi.
Valge lõhnatu hapukas voolus on füsioloogiline. Kui vooluse lõhn ja värvus muutub või hulk suureneb, tuleb kontrollida ...

Loe edasi

emakakaela haavandi kõrvetamine

Miks ei ole soovitav sünnitamata naistel emakakaela haavandi kõrvetamine?Mis võib hiljem sünnitamata naistel kaasneda emakakaela kõrvetamisega?Kas see mõjutab sünnitamist, vahekorda jne. ja kuidas?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Sünnitama naistel on tavaliselt tegemist füsioloogilise emakakaela silinderepiteeli väljapöördega ehk limaskestamarrastusega.
Kui PAP-analüüs vähirakkudele, analüüsid klamüdioosile ...

Loe edasi

voolised

tere...olen 15 a. mul on voolused ca 2 aastat juba olnud ja menstruatsioonitsükkel pole kah korrapärane. Kas peaksin pöörduma arsti poole?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruatsioonitsükkel reguleerub 2 aasta jooksul. Menstruatsioonidele eelneb ka valgevoolus . Valge lõhnatu voolus on füsioloogiline. Kui voolusel on ebameeldiv lõhn või värvus, pöördu arsti poole.
Loe edasi

lima

tere!
probleem on selles et tupest tuleb lima, kuid mu günekoloog väidab et mul on kõik korras. peale vahekorda on valus. millest võib lima eritus tingitud olla?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Limaeritus on füsioloogiline protsess,andes tupele niiskust ja tagades sellega normaalse sugulise vahekorra.Limaeritus on suurenenud ovulatsiooni ajal st.kahe menstruatsiooni vahepealses perioodis.Kuna ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi