Metronidazol ja antibeebipillid 12.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Suur tänu Teile kiire vastuse eest! Muretsema pani just see, et kuna oli 7-päevane tabletivaba periood, siis ei olnud võimalik aru saada, kas määrib või mitte, kuna olid "päevad". Küll aga sooviks veel teada, et kui edaspidi sarnane probleem peaks tekkima ja on märgata, et pillid ei mõju, siis kaua peab kasutama kondoomi? Kas 7 päeva või kuni tsükli lõpuni?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Antibeebipillide toime laieneb ka 7-tabletivabale päevale, mil tekib menstruatsioonitaoline vereeritus. Kondoomi peaks kasutama vaid sugulisel teel levivate haiguste vältimiseks.
Metronidasool ei mõjuta antibeebipillide toimet.