häbememokad 11.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.mul on selline mure.ma olen igalt poolt internetist nüüd uurinud väikeste häbememokkade suurenemisest.kas see on norm kui väikesed häbememokad paistavad suurte seest välja.mulje on selline,nagu nad oleks välja veninud.või on see kuidagi moodi ohtlik.olen üpriski noor veel ja pole oma häbememokkade pärast julgenud minna naistearsti poole.kas neid saab ära lõigata ja kui siis,kas need kasvavad tagasi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Suured häbememokad ei kata tavaliselt täielikult väikseid ja see pole mingi "viga". Kui väiksed häbememokad on suured ja segavad normaalset elu, siis on võimalik neid operatsiooniga korrigeerida, tagasi nad peale sellist lõikust ei kasva.
dr. K.Seemen