menstruatsiooni häire 11.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on mure järgmine. Juba 2 kuud on mul iga 2 nädala tagant päevad. Umbes 2,5 kuud tagasi käisin günekoloogi juures, kes ütles, et mul on emakakaelal väike haavand. seejärel hakkasid päevad ja 2ndl pärast uued päevad. kui uued päevad hakkasid läksin kohe arsti juurde, et selgitada, miks nad hakkasid. Tehti analüüs põletike suhtes ja ka raseduse suhtes- mõlemad olid korras ja arst ütles, et ilmselt närvid ja pole vaja muretseda. Ja et see veritsus ei ole haavandist. Kuid praegu on olukord sama. Valus on ka vahekorra ajal.
Kuna olen tudeng ja ka väikese (1a) lapse ema, ei saa ma igal hetkel arsti juurde minna, selleks küsingi, et kas tegemist võib olla millegi tõsisemaga, kui lihtsalt tsüklihäire? Kas ma peaksin siiski arsti vastuvõtule uuesti minema, või lihtsalt ootam paremaid aegu?? :)
Ja kui kiiresti selle haavandiga peaks tegelema hakkama?
Ette tänades ja meeldivat jõuluaega soovides,
Maria

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Maria! Väike haavand emakakaelal on ilmselt sünnitusjärgne ja see ei saa olla menstruatsioonitsükli häirete põhjuseks.Kui vahekorra ajal on valus, võib põhjuseks olla et Te ei ole piisavalt erutunud.Siis võiks kasutada apteegis müüdavaid libestusaineid.Lihtsamaid m.tsükli häireid saab edukalt ravida apteegis käsimüügis oleva AGNUCASTONi tablettidega.1 tablett igal hommikul 30 päeva jooksul. Ilusat ja rahulikku jõuluaega soovides,Maie Väli