mikro30 11.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin teada mis moodi toimivad mikro 30 minipillid?Kas nende tarvitamise ajal ovulatsioon ka toimub?
Mure lihtsalt sellest, et sünnitasin 2 kuud tagasi. Menstruatsioonid alanud ei ole. Olen 16 päeva võtnud mikro 30. Eile oli esimene vahekord ilma kondoomita. Täna tuli aga sellist läbipaistvat voolust nagu varemalt on tulnud ovulatsiooni ajal. Mis see siis nüüd oli? Kas toimuski OV? Kui jah, kas siis tabletid oma rasestumisvastase toime ikka säilitavad?
Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mikro-30 ei pärsi ovulatsiooni.see mõjub emakakaela lima omadustele,takistades spermatosoidide pääsu emakasse ja munajuhadesse.Samal ajal pärsib see ka kollakeha funktsiooni.Seega ei ole Teil põhjust muretsemiseks. Edu soovides,Maie Väli