halb enesetunne 11.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 36 aastane, umbes aasta kasutasin rasestumisvastaseid vahendeid - Reguloni. Kahe kuu eest lõpetasin tablettide võtmise, kuna soovime last. Esimesel kuul ilma pillideta oli kõik korras, teisel kuul aga hakkas mind vaevama iiveldus, seda sel määral, et kuni uue menstruatsioonini olin kindel, et olen rase. Umbes nädal peale iivelduse algust hakkasin tundma valusid alakõhus - küll paremal, küll vasakul, küll keskel. Iiveldus jätkus ka siis, kui menstruatsioon taas algas. Olen mõõtnud oma kehatemperatuuri - kuigi laup on palav, on temperatuur kaenla alt mõõtes 36,0 või 36,1. Basaaltemperatuur aga kõigub 36,1-37,0. Valusid ei tunne mitte iga päev, küll aga üle paari päeva ja need on küllalt tugevad. Mingit erilist voolust pole, peale tablettide võtmise lõpetamist on tsükkel 23 päeva - selline oli ta ka enne tablette. Arsti vastuvõtule pääsen kolme nädala pärast, enesetunne on aga üsna vilets.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Soovitan teha rasedustesti, sest ka raseduse ajal võib "päevade" perioodill esineda veritsust. Veritsused ja alaõhuvalud on ülks emakavälise raseduse tunnuseid, seega tuleb mitte oodata ja diagnoosi täpsustamiseks
pöörduda valvearsti poole.
dr. Katrin Seemen