Kondüloom 09.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu ex-söber oli toona, mil me veel koos olime, seksuaalvahekorras teise tüdrukuga. Sai endale haiguse kaela: kondüloom vöi papiloom, kas see viimane üldse olemas ongi? Mulle ta sellest enne ei rääkinud, kui me ka juba vahekorras jöudsime olla. Sellest on juba tükk aega möödas. Olen alati regulaarselt günekoloogi juures käinud, kuid pole midagi leitud. Minu uuel söbral on aga peenise peal (eesnaha all) väike tüügas, mida varem pole olnud.
Kas see vöib olla antud haigus vöi on tegemist millegi muuga.
vastuse eest ette tänades, N

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Papilloomi-viirus levib kontakti,k.a. sugulisel teel ja võib põhjustada tüükaid suguelunditele. Kui partneril on tüüka-taoline moodustis eesnaha all, on tegemist kondüloomiga, mille põhjustajaks on papilloomi viirus. Kondüloomi eemaldamiseks tuleb pöörduda meestearsti poole. Üldiselt põhjustab viirus naistel harva kondüloome, sagedamini leitakse PAP analüüsis viirusest tingitud rakulisi muutusi. Papillomi viiruse vastane ravi puudub, kondüloomide esinemisel need eemaldatakse. Soovitan olla vahekorras kondoomiga, kuni mees on ravitud (kondüloom eemaldatud).
dr. K.Seemen