tüved 09.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Kui on HPV tüved 16 ja 18,kas siis igal juhul tuleb kunagi vähk või ei pruugi tulla.Kas need pappilloom viiruse tüved siis kaovad kuhugi?Vastust oodates Gerli.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Gerli!
16 ja 18 on HPV kõrge riski tüved.
Terve ja tugev organism võib viirustest ise jagu saada.
Lugege ka eelnevat vastust.
Külastage naistearsti 2 korda aastas, ärge suitsetage, hoiduge sugulisel teel levivatest infektsioonidest.
Arstid ei oota, kui tekib emakakaela vähk. Enne eemaldatakse kahjustatud kude konisatsiooni teel.
Naistearst Galina Litter