Katkestasin pillide võtmise...? 08.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere uuesti! Mina olen see kel spiraal eemaldati ja kes pillidega valel ajal alustas. Kahjuks ei jõudnud Teie vastust ära oodata ja jätsin Tri-Regoli võtmise "igaks juhuks" pooleli - niisiis sõin ära 2 tabletti ja katkestasin tarvitamise. Menstruatsiooni pole veel tulnud, kuigi õige aeg on nüüd enam vähem käes, täpselt ei ole tsükkel õieti kunagi käinud. Rase kohe kindlasti olla ei saa, sest tsükli keskel oli muudkui määrimist seoses põletikuga ja vahekorras siis eriti olla ei saanud. Kas need 2 tabl. võisid hormoonid mul segamini ajada? Millal tohiksin nüüd uuesti rv. tablettidega alustada ja kas tuleb siis mingi aeg lisakaitsevahendeid kasutada? Mida teha selle tabletilehega, kus 2 tbl. puudu? Ja viimased küsimused Pharmatexi kohta: kui seda täpselt kasutada, on ta siis võrdlemisi kindel? Kas see aeg, mis Pharmatexil on märgitud: tabletid 3 t.; kuulid 4 t. ja kreem 10 t., tähendab seda, et just selle aja sees tohib vahekorras olla? Tänan Teid väga tarkade nõuannete eest! Ise olen 37, üks laps.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Püüan vastata teie küsimustele. Uuesti hakake võtma pille uuest tsüklist (menstruatsiooni 1-st päevast). Alustate uue karbiga, kasutatud leht on teil läinud raisku. Teie võetud varem 2 tabletti ei saa tsüklit sassi ajada, kuna see annus oli väike, jääge ootama oma uut mensest (kui tekib mõingane nihe, siis sellest pole midagi halba. Pharmatex ei ole 100 %-line, kuid kui järgida täpseid nõuandeid kasutamise kohta, siis kaitse on üsna tõenäoline. Kui on eriti ohtlikud päevad , siis kasutage lisaks kondoomi, sel juhul kaitse on kindel. Kõike head soovide dr Kadastik