DEPOO-PROVERA 03.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE.HAKKASIN 1DETSEMBRIST TARVITAMA DEPOO-PROVERAT JA MIND HUVITAKS ,KAS KEHAKAAL TÕUSEB KÕIKIDEL? ON TEHTUD SELLEKOHAST STATISTIKAT? JA VEEL HUVITAB MIND ,KUI TÕHUS RAVIM TA ON RASEDUSEST HOIDUMISEKS ? KAS OVOLUTSIOONIPÄEVADEL PEAKS KASUTAMA KA KONDOOMI? AITÄH!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kehakaal võib mingil määral tõusta, kuid see opn väga individuaalne. Reeglina kui tõuseb, siis 1-2 kilo ja jääb püsima. Rasestumisvastase vahendina on tõhus ja ei pea lisaks kondoomi kasutama.Dr Kadastik