test + endometrioos 03.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Tehes ovulatsiooni testi, kui selgub LH-voog, mitu päeva ta püsib -- mis on normaalne? Ka ta võib püsida ka näiteks 10 päeva.

Mis on endometrioos -- kui tõsine? Kas seda on võimalik ka 100% välja ravida?

Ette tänades!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Mitte see ei ole oluline,mitu päeva see LH-voog testribal ennast näitab,vaid see,mitmendal m.tsükli päeval on see kõige intensiivsem.Sellest ajast olete Te 36 tundi kõige viljastumisvõimelisem.
Endometrioos tähendab emaka limaskesta transformeerumist väljaspool emakat (munasarjad,munajuha,kusepõis jne.).Endometrioosi arstimisel kasutatakse kirurgilist ja medikamentoosset ravi.100% on võimalik endometrioosi ravida juhul,kui opereeritakse ära emakas,munasarjad ja munajuhad. muidu on alati retsidiivide võimalus.