mikro30 mõju 02.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitasin 2 kuud tagasi.Laps saab vaid rinnapiima. Päevi alanud ei ole. Nädal tagasi hakkasin võtma mikro30 tablette. Eile hakkas õrnalt määrima. Millest see tingitud on? Kas algavad menstruatsioonid või on see nende tablettide mõju? Ja kui määrib või hakkab verd tulema, kas siis mikro 30 oma rasestumisvastase mõju säilitab?
Tänan.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tegelikult saabub rasestumisvastane toime 14 päeva möödudes esimese tableti võtmisest,seega,kui elasite suguelu,oleks pidanud kasutama kondoomi.See õrn vereeritus on ilmselt tingitud kollaskehahormoonidest,mida see tablett sisaldab.Ka siis,kui hakkab tugevamini verd tulema,säilub rasestumisvastane toime.