menstruatsioon pärast operatsiooni 30.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 27. Mul eemaldati (avatud op) 5 nädalat tagasi vasak munasari (kasvaja), samuti paremast munasarjast väikesed kasvajad, mis kõik olid õnneks healoomulised. Kohe teisel päeval pärast opi hakkasid päevad. Enne opi oli mu tsükkel 28 päeva, mis tähendab, et paar päeva tagasi oleksid pidanud jälle päevad hakkama, aga pole. Varem oli kõik regulaarne.
Tahaksin teada, kas ühe allesjäänud munaga toimub mens ikka igakuiselt ja kas sellised tsüklihäired on normaalsed. Samas on mul juba nädal aega aegajalt sellised kerged alakõhu valud, nagu olid siis kui päevad tavaliselt hakkasid. Ainult et varem ei kestnud sellised valud rohkem kui ühe päeva. Samuti esinesid pärast operatsiooni kuumalained, mis umbes nädal tagasi lõppesid.
Kas sellised nähtused on antud olukorras normaalsed? Muidu on enesetunne hea, palavikku pole.

Tänan väga kui leiate aega vastata!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Peale operatsiooni munasarjadel võivad sellised tsüklihäired tekkida. Kuna üks munasari on olemas, siis tsüklilised hormonaalsed muutused organismis toimuvad edasi ja ka menstruatsioonid reguleeruvad lähemate kuude jooksul. Menstruatsiooni puudumisel tuleb kindlasti võimaliku raseduse kahtlusel teha ka rasedustest.
dr. Seemen