kehakaalu suurendamine beebipillide abil? 30.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 32-aastane naine, mul on kaks last (noorim 10-kuune). Peale esimese lapse sündi 9 aastat tagasi kaotasin oma kaalust 5 kg (55-lt 50-le) (pikkus on mul 1.68) ja see ei taastunudki. Peale teise lapse sündi on minu kaal 47-48 kg ja ei tõuse. Kilpnäärme uuringutel käisin, leiti, et normaalne. Söögiisu mul praktiliselt ei ole (ega pole kunagi elus olnudki), eriti vastu hakkab soe toit. Kasutan triquilar-antibeebipille. Lugesin siinset rubriiki ja hakkas silma, et näiteks Diane-35 on kaalu tõstnud nääpsukestel tütarlastel. Kuna ma niikuinii pille võtan, kas poleks mõttekas siis proovida, et ehk saab mõne hormooni abil natuke kaalu juurde? Kas Diane on just see tablett, millele üle minna või on mõni teine, mis "kindla peale" kaalu tõsta aitaks?

Tänades,
Merike

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Merike!See ei ole küll kõige parem mõte,et soovite Diane tablettidega kehakaalu tõsta.Teiseks arvan ma,et kui Te antibeebipillid ära jätate,siis Teil menstruatsiooni ei tulegi - põhjuseks on liiga väike kehakaal.Minu esmamulje on,et olete anorektik :seda iseendale teadvustamata.Võimalik,et tegemist on kroonilise stresssituatsiooniga.Siis aitaks siin psühhiaatri konsultatsioon.Pöörduge kõigepealt oma perearsti vastuvõtule ja rääkige ka temale oma isutusest.Küllap ta paneb siis vajalikud uuringud ja vajalikud eriarstide konsultatsioonid õigesse järjekorda ja olukord laheneb. Edu soovides,Maie Väli