abort 26.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere mul on selline mure, et olen 18 aastane. sain teada et olen rase. olen oma vanemate ja poisiga arutanud seda ning oleme jõudnud järeldusele, et ei ole veel lapse saamiseks valmis. khu ma peaksin pöörduma, et aborti teha?? ja kui kaua võtab aega arstil käimisest kuni tegeliku abordini jõudmine?? kas peale aborti jääb see kuskile minu paberitesse näha ja kas mul võib esineda veritsust jne. palun aidake

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Pöörduga naistenõuandlasse. Enne aborti on vajalik teha analüüsid ja arstile pöördumisest umbes nädala pärast on võimalik saada abordi aeg. Statistikasse lähevad anonüümsed andmed. Peale aborti tuleb pöörduda järelkontrolliks taas arsti poole, veritsust võib esineda nädala jooksul peale aborti.
dr. Seemen