lastetu 23.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma õe pärast. Ta on 26 aastane ja abielus, mis on vägagi hea, kuid neil pole lapsi. Mitte et nad ei taha, vaid ei saa. Õde on käinud küll ja küll arsti juures, kuid öelnud, et proovige jne. Kas siis ise peab ütlema, et tehke neid ja neid proove, et saada teada, mis viga on?
Nad on proovinud juba üle 2 aasta. Päevad on ka nii ebareg. ja kaal on tal 50 170 cm kohta. Kas asi võib ka kaalus olla?
Tänan vastuste eest!
Muretsev õde

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui menstruatsioonid on ebakorrapärased, võib lastetuse üks põhjus olla munasarjade töö regulatsiooni häire ja anovulatoorsed tsüklid. Lastetu paari uuring on kompleksne, siia kuuluvad mehe uuring(spermiogramm), analüüsid, ovulatsiooni testid või temperatuuri mõõtmised, munajuhade läbitavuse kontroll. Kas kõik need uuringud on tehtud? Kui põhjus on anovulatoorsed tsüklid, siis on abi ovulatsiooni stimulatsioonist Seropheni tablettidega.
dr. Seemen