Kandidoos. 07.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on tunne,et mul on krooniline kandidoos,kuu aega tagasi ravisin alles ja nuud on jalle kihelus ja valgevooluse tukid tagasi.Samas pole motet jalle sama asjaga jalle arsti juurde minna,kas kodusest tupeloputusest aitab.Kuidas tehakse pidevat profulaktilist ravi.Kas see mitte ei norgenda tupe limaskesta immuunsessusteemi aeg-ajalt loputusi tehes?Ravisin kandidoosi koos partneriga,seega on siis temal ka uuesti voi?

Olen 28 aastane,sunnitanud veel ei ole,kas kandidoos voib ka rasestumisel komplikatsioone tekitada.Aasta tagasi oli ka munasarjatsust,mis seespidiselt tuhjaks tommati.

Ette tanades,

Anneli

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Anneli! Vulvovaginaalne kandidoos on laialt levinud infektsioon.Arvatakse,et 75%naistest on elu jooksul vähemalt korra kandidoosi põdenud ning 40-50%on olnud retsidiive. Kandidoosi riskifaktoriteks peetakse rasedust,antibakteriaalset ravi,kõrge östrogeenisisaldusega kontratseptiive,rasvtõbe,lokaalsete ravimite ja intensiivset hügieenivahendite kasutamist ning diabeeti. Retsidiveeruva vulvovaginaalse kandidoosi raviks tuleb isoleerida tekitaja ja valida preparaat vastavalt tundlikkusele. On leitud,et korduvad ravikuurid vähendavad kandidoosi retsidiivide sagedust 50% ning pidev säilitusravi 95%võrra.Enim soovitatavamad raviskeemid on: FLUKONASOOL 150mg 1 kord kuus suukaudselt;KLOTRIMASOOL500mg 1kord kuus tupesiseselt,KETOKONASOOL100mg päevas suukaudselt 6 kuu jooksul. Ka laktobatsille sisaldava ,maitsestamata jogurti igapäevasest joomisest võib abi olla. Kandidoos rasestumisel komplikatsioone ei tekita,küll aga võib ta raseduse korral ägeneda. Munasarjatsüstil ei ole kandidoosiga mingit seost.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Kandidoos ja rasedus

Tere!
Olen 7 nädalat rase ja mul lõi välja kandidoos. Kas raseduse ajal võib kasutada mingit ravimit kandidoosi raviks ja millist?
Tänan

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Raseduse ajal tupeseen on üsna tavaline haigus. Nimelt immuunsüsteem raseduse ajal soodustab seene teket, Ravima peab ja selleks on olemas apteegis saadavad salvid või gloobulid. Nimeks on klotrimazool. ...

Loe edasi

Kandidoos

Tere!
Kas kandidoos on pärmseenhaigus või lihtsalt seenhaigus..?
Mul on pidevalt vaevanud mure seenhaiguse pärast. Kui see ilmub, lähen kohe günekoloogi juurde, viimati kirjutati mulle Gyno-Pevaryl ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
kandidoos e. tupe (pärm)seenhaigus on kõige sagedasem naiste arsti poole pöördumise põhjus. Soodustavateks faktoriteks seeninfektsiooni tekkeks on organismi vasupanuvõime langus(põetud haiguse ...

Loe edasi

Kandidoos ja pärmitabletid

Kas pärmitablettide võtmine toidulisandina soodustab kandidoosi teket ja arnegut? Kui kandidoos on juba diagnoositud, kas siis tuleks pärmitablettide võtmine lõpetada?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Sellist teaduslikku uuringut ei ole tehtud.
Arstid toetuvad vaid akadeemilisele teaduslikule meditsiinile.
Võite ise proovida, mis juhtub, kui tarvitate toidulisandeid ...

Loe edasi

mure

Millist raviskeemi soovitate kui möllavad mõlemad -nii kandidoos kui vaginoos?
Olen aru saanud, et see on väga kehv variant.
Tänan!

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Vaginoos ja kandidoos esinevad väga sageli koos , sest nenda põhjused on samad. Raviks soovitan Vagisani-tupekuule, et normaliseerida tupe mikrofloorat.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi