emakakaela krooniline põletik 21.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Kadastik!

Vanus 27, lapsi veel pole ja üle poole aasta ravitakse mul emakakaela kroonilist põletikku. (nii kuulide, kreemide kui 1 kord ka tablettidega). Paremuse poole viitavaid märke seni pole, samas pole saanud ka infot selle haiguse olemuse kohta. Sagedased on nii kontakt- kui ka lihtsalt iseeneslikud verejooksud. Viimase juhisena sain arstilt soovituse panna tuppe meega määritud tampoone...
Mis on selle haiguse üldised riskid, võimalikud arengud ja kaua seda tavaliselt ravitakse?
Soovime mehega last saada, kas see võib olla takistuseks, miks meil proovitud 7 kuu jooksul see õnnestunud pole?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ei oska midagi täpselt öelda kuna ei tea teie emakakaela seisundit, kuid jääb mulje, et tegu on kroonilise emakakela põletikuga, mis perioodiliselt ägeneb. Üldjuhul soovitatakse teha emakakela konisatsioon, eelnevalt muidugi tekitajaid ei tohiks kaelas leiduda. Tegemist võib olla ka pideva infektsiooni saamisega. Te ravite ennast välja aga mees infitseerib teid kogu aeg uuesti. Seega peab mees kindlasti ennast kontrollima ja alles siis saab midagi lõplikku otsustada.