mükoplasma 20.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Naistearst diagnoosis mul mükoplasma. Raviks määrati mulle Erythromycin 500 mg 4 x päevas. Juba esimesel päeval selgus, et see ravim ei sobi mulle. Tekkisid maokrambid ja oksendus. Helistasin ka arstile, kes kutsus taas vastuvõtule, et uued antibiootikumid määrata.
Ei ole juba mitu aastat mingit ravimit tarvitanud ning erinevate haiguste puhul olen ka muudmoodi hakkama saanud. Kuid sedakorda otsustasin siiski antibiootikume võtta, sest see pidi olema ainus võimalus mükoplasmat ravida. Kui ka uus määratud ravim ei sobi minu organismile, siis kas on mingit võimalust seda haigusetekitajat mingil muul moel ravida?

Ette tänades,
K

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.!
Tgemist on ravimi kõrvaltoimega. Käesoleval ajal on kasutusel uut tüüpi makroliidid, mida tuleb tarvitada vaid 2 korda ööpäevas. Peab olema arstlik näidustus, miks Teid on vaja ravida.
Lugege samas portaalis e-raamatut sugulisel teel levivatest haigustest.