klamüüdia? 20.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Millele viitab väga vähene, kuid roosaka värvusega voolus?
Kuidas väljendub klamüüdiainfektsioon meestel?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Veresegune voolus esineb suguteede põletike korral, samuti võib määrimist tupest esineda ka näiteks pillide kasutamise ajal, eriti esimestel kuudel. Võimalikke põhjusi on mitmeid, konkreetne põhjus selgub läbivaatusel.
Meestel põhjustab klamüüdia- infektsioon kõige sagedamini urineerimis-vaevusi (sage, valulik urineerimine; urineerimistung jm.), kuid võib ligi pooltel juhtudest kulgeda täiesti ilma kaebusteta.
dr. Seemen