emakapõletik 15.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Aastaid tagasi oli mul emakakaela põletik.Viibisin haiglas ravil.Kui ma ravi lõpetasin, ütles doktor mulle, et see võib saada ka krooniliseks kui juhtun
külmetama.Olen hoidunud küll külmetamast, kuid alakõhu valud ei ole kadunud praeguseni.Nad ei ole küll tugevad, kuid aeg-ajalt siiski häirivad.Käisin ka arsti juures hiljemgi ja mulle öedi, et tuleb lihtsalt ennast hoida, läbisin ka mingi põletikuvastase ravi ja, et muidu on kõik korras.Viimasel ajal aga on peale vahekorda tekkinud tupest veritsus ja alakõhu valud on ka periooditi nagu ennemgi.Kas see ongi kroonilise emakapõletiku nähud ja kas on võimalik seda välja ravida?Mulle kinnitati viimane kord, et see on praktiliselt ravimatu ja, et aitab ainult enese hoidmine.Ja kas see võib takistada ka viljastumist?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Emakakaela põletik on ravitav. Tuleb kindlaks teha põletiku tekitaja ( s.t. võtta külvid emakakaelast) ja vastavalt sellele teha ravi ja seda koos partneriga.
dr. Seemen