rasestumisvastane vahend 13.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
minul on selline probleem, et hakkasin sellel kuul rasestumisvastaseid tablette võtma üks päev varem kui tavaliselt ja seoses sellega algavad ka päevad üks päev varem, mis mulle eriti ei meeldi, kuna need satuvad nüüd nädalavahetusse. Kas tohib kahe tabletilehe vahele jääda kaheksa päeva seitsme asemel? Siis saaksin jälle endise rütmi tagasi. Kui ei tohi, siis miks?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui jätate kahe tabletilehe vahele 8 päeva ei pruugi Teie rasedusvastane kaitse olla täielik. Kui soovite siiski nii teha on vaja kasutada 2 nädala jooksul juurde lisa kaitsevahendeid (kondoom). Võite aga kasutada 21 tableti asemel järjest 29 tabletti (võttes järgmiselt lehelt tablette lisaks ) ja siis teha vahe. Uut lehte (21 tabletti) alustage aga ikka 7 päeva möödudes.
Tervitades Aire Sekavin