progesterooni süstid ja basaaltemperatuur 10.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Väli!
Kõigepealt suurimad tänud, et olete nii abivalmis siin küsimustele vastama. See on üks väga mugav ja operatiivne viis vastust saada.

Minul aga mure selline, et olen pcos diagnoosiga ja ei ole rasestunud. Sain 6 kuud Diane 35 ravi ja selle järgselt seropehene ja duphastoni ravi. Sellel kuul võtsin serophenet 3.-7. tsükli päeval ja 14. tsükli päeval sain 1 süsti Profasit. 15. tsükli päeval pidin kindlal kellaajal vahekorras olema. 16. tsükli päevast hakkasin saama progesterooni süste 1x päevas 1 ampulli. Mõõdan ka basaaltemperatuuri, mis 1. faasis oli 36,6-36,8, kuid praegusel 17. päeval ei ole ikka veel tõusnud. Arvasin, et basaal peaks tõusma juba 16. päeval, sest olin ju Profasi süsti saanud. Kas ma saan millestki valesti aru? Kas progesterooni süstidega käitub basaaltemperatuur tavapäraselt ja peaks ikka tõusma? Praegusel hetkel on väga selline tunne, et mitte mingil juhul ei õnnestunud rasestuda. Olen segaduses. Arsti sõnul pean 34. tsükli päeval tegema rasedustesti. Kui positiivne, siis süstin veel edasi ja lähen uuesti vastuvõtule, kui negatiivne, siis lõpetan ja ootan päevi.
Ehk oskate kommenteerida, kas basaaltemp peab tõusma või ei?

Lugupidamisega,
Tiina

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Tiina! Progesteroonil on igal juhul termogeenne toime st.0,4-0,5 kraadi peaks basaaltemperatuur m.tsükli teises faasis tõusma.
Kahjuks olen ka mina kogenud oma patsientidel,et basaaltemperatuuri mõõtmine ei ole see kõige parem vahend.Informatiivsem oleks osta apteegist ovulatsioonitestid ja m.tsükli 11-15 päevani mõõta hommikuses uriinis LH voogu.Õpetus on testidega kaasas .Kui ilmuvad kaks intensiivset joont,siis tähendab see,et ovulatsioon toimus ja 36 tunni jooksul olete Te kõige viljastusvõimelisem. Edu soovides,Maie Väli