ras. vastase vahendi tarvitamine 07.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Plaanin kasutama hakata evra-plaastreid. Kas võib kohe esimesel korral jätta nädalase pausi ära ja tarvitada 2 karpi järjest või organismi harjumise staadiumis tekib sel juhul vaheverejooks? Eeldatav menstruatsiooni aeg kirjelduse järgi tarvitamise korral jääks sobimatutele päevadele.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui olete varem kasutanud mitu pillilehte järjest ja Teil ei tekkinud veritsust , on tõenäoline, et Teil ei teki veritsust ka EVRA plaastritega. Uut ravimit tarvitama hakates võivad aga mõnikord esineda tsüklivälised veritsused (nn ravimiga harjumise aeg), kas Teil esinevad need EVRAga ei oska ette prognoosida.
Tervitades Aire Sekavin