Raseduse võimalikkusest 03.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui on tehtud emakakaela düsplaasia tõttu emakakaela amputatsioon, mille kulg on tüsistusteta. Edasised kontrollid on olnud patoloogilise leiuta. Kas on võimalik veel rasestuda ja rasedus lõpuni kanda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Loomulikult on võimalik rasetuda ja sünnitada. Võib tekkida probleem emakkaela avanemisel sünnitusel, sel juhul on näidustatud keiser. Samas ei pruugi see nii olla ja teie sünnitate suure tõenäosusega ise.Dr.Kadastik