Sagedased antibeebipillide vahetused 29.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu probleem puudutab antibeebipille. Nimelt olen pille tarvitanud 1997. aasta jaanuarist ja teen seda praeguse ajani, kuid selles ajavahemikus olen vahetanud pille 8 korda!!! Alustasin Tri-Regoliga, seejärel tulid juba Triquilar, Diane, Femoden, Celeste, Marvelon, Tri Minulet ja praegu võtan Novynette’i. Pillide vahetamise põhjuseks on olnud määrimine (ka Novynette tuleb välja vahetada kuna määrimine on liiga suur). Olen oma murega pöördunud mitmete günekoloogide poole, kuid alati olen vastuseks saanud, et see olevat normaalne (mõnele lihsalt ei sobivat iga antibeebipill!). Mitmed pillid ma pean siis enne sobiva leidmist läbi proovima? Samuti ei ole mul olnud kunagi regulaarset tsüklit ja ka karvakasv on liiga suur naisterahva kohta. Kuidas ma peaksin edasi talitama ja kelle poole pöörduma? Ehk tuleks hoopis endokrinoloogi poole pöörduda ja lasta hormoonuuringud teha?
Ette tänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui ühele sobib kohe esimene pilli variant, siis teisele ei pruugi järjest mitmed variandid sobida- nii see tõesti on. Kuna Teie probleemiks on suurenenud karvakasv, siis parim variant on Diane-35.
Kuna Teil pole olnud regulaarset tsüklit ja probleem on olnud liigse karvakasvuga, siis soovitan teha hormoonuuringud kas naistearsti või endokrinoloogi juures( Hormoonuuringuid on mõtet teha vaid ajal, kui ei kasutata pille).
dr. Seemen