Kas voib tegu olla tsystiga? 28.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 25 aastane, umbes 3 nadalat enne eelmist menstruatsionni algasis valud alakohus, mis sarnanesid menstruatsiooni valudele, ka paevad jaid nadala hiljaks, kestsid koigest 4 paeva ja ohtra voolusega. Tegin ka rasedustesti enne paevi, mis osutus negatiivseks. Nadal peale tsyklit olid valud kadunud, nyyd aga moodunud umbes 1o paeva eelmisest tsyklist ja valud jalle tagasi, selline tuim valu. Viibin kolmandat aastat valisriigis ja siinseid arste eriti ei usalda. Lopetasin Celesti votmise jaanuarist, olin kasutanud neid ligi 3 aasta. Oman kindlat partnerit, lapsi ei ole ka aborti ei ole kunagi teinud. Tootan supermarketis kus puutun iga paev kokku raskete kastide tostmisega, kas voib olla seos sellega. Loodan et oskate mind aidata, sest olen paris mures.

Ette tanades ja koike head soovides Renate.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Renate! Väga raske on kirja teel diagnoosida,kuna aga valud on teatud määral seotud m.tsükliga,siisvõib tõesti tegemist olla follikulaartsüstiga,mille diagnoos kinnitub ultraheliuuringul.Follikulaartsüstid kaovad aga tavaliselt iseeneslikult,nii loodan minagi,et Teie kaebused varsti kaovad.