menstruatsioon pärast sünnitust 27.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

sünnitasin 35-aastasena teise lapse (vahe esimesega 12 a) nüüd saab laps 9-kuuseks, aga minul ei ole menstr. veel alanud. kuni 5. elukuuni andsin titele peamiselt rinda, siis hakkasin tasapisi vähendama. nüüd juba 2 kuud annan rinda ainult varahommikul, 1 kord ööpäevas. 2 kuud tagasi tekkis voolus, mis oli ka enne lapse sündi. kas peaks ka juba menstr. olema?
tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See on väga individuaalne, millal menstruatsioon peale sünnitust jälle ilmub. Siin on kõige tähtsam kontrollida,ega ei ole uut rasedust. Pöörduge oma günekoloogi poole ja kui kõik on korras,võib julgelt oodata.