pillid ja tervis 24.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Igal pool kirjutatakse, et pille võtvad naised peavad olema pideva arstliku järelvalve all ning täiesti terved. Tegelik elu aga nii ei ole. Enamik sõbrannadest, kes pille kasutavad suitsetavad ning arvan, et 100% terveid inimesi on ka pillivõtjate seas üsna vähe. Mina olen käinud 2,5 aastat perearsti juures ainult retsepti küsimas ilma, et ta minu tervist mingil moel kontrollinud oleks. Miks selline erinevus massiteabe ja tegeliku elu vahel? Mida peaks endast kujutama see pidev arstlik jälgimine? Tänan.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Mul on Teist kahju.
Teil on õigus, ka minu arvamus on, et hormoone tarvitavad naispatsiendid peaksid külastama naistearsti 2 korda aastas, neid nõustatakse, kontrollitakse tervisenäitajaid ja väljastatakse retsept 6 kuuks.
See on olnud Teie valik, et käite perearstil "retsepti küsimas".
Minu poole pöördunud patsiendid teavad kõik ja ei kurda.
Teie sõbrannad kahjustavad teadlikult oma tervist, see on nende valik. Saades infarkti üle 50-aastaselt, nad teavad, miks see nii on.