seks.huvi langus 12.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 45 aastane naine. Viimasel ajal olen märganud enda juures seksuaalhuvi langust. Kas tõesti pean tundma ennast juba praegu vana naisena? Veel ei tahaks. Pealegi lasin alles hiljuti intiimelu uue kvaliteedi nimel teha tupeplastikat (olen sünnitanud kolm suure kaaluga last). Kuigi olen selline tüüp, kes otsesest vaginaalsest ühtest orgasmi ei saa(vähemalt siiani ei ole saanud) .Nüüd ei ole ka kliitori stimuleerimine enam nii efektiivne. Loodan väga, et tänapäeva teadus ja meditsiin on Teie vahendusel võimelised mind ja minu abielu aitama!!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Naisel kujutab erutumine endast samalaadset närvisüsteemi poolt juhitud protsessi kui mehe erektsioon.Seksuaalhuvi langust võivad põhjustada pinged partnerlussuhetes ,aga ka väsimus,kurnatus ja masendus. Endokriinsetest põhjustest on tavalisem östrogeenipuudus,mille mõju seksuaalsete soovide tekkimisele on individuaalne. Östrogeenid hakkavad tavaliselt vähenema üleminekueas,kuid see nähe võib osal naistest ilmneda juba enne menstruatsioonide ärajäämist. Östrogeenipuudulikkuse ravimine aitab seda probleemi lahendada.Samaaegselt paranevad muud suguelu takistavad tegurid,nagu limaskestade kuivus ja nende õhenemisest tingitud valutundlikkus. Kuna Te olete senini saanud rahuldust kliitori stimuleerimisest, soovitan asendit,mille puhul on mees selili ja naine tema peal.Poos võimaldab nii kliitori stimuleerimist mehe häbemeluu abil kui ka mõnuaistinguid tupes. Kuna kliitor ja mehe suguti on keha erogeenselt kõige tundlikumad piirkonnad siis nende elundite sarnase ehituse töttu uurtitakse praegu,kas uus kõmuravim VIAGRA võiks suurendada naise orgastilisust.