Raseduse ajal ilmuv haigus 22.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui ohtlik on emakakaelapõletik raseduse algfaasis ? Abort on hirmus, mida kardan hirmsasti. Millliseid ravimeid tarvitada emakakaelapõletiku puhul?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Emakakaela põletiku ravi sõltub põletikutekitajast. Raseduse ajal avastatud põletikku ravitakse samuti vastavalt põhjusele. Ravimata jäänud põletik võib olla enneaegse sünnituase põhjustajaks.
dr. Seemen