rö-ülesvõte raseduse ajal 20.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, tänan Teid vastamast:röntgen-kiirgusel on raseduse esimestel nädalatel loodet kahjustav toime, s.t. on oht loote väärarenguteks. Tuleks tõsiselt kaaluda raseduse katkestamise võimalust.
Tahtsin täpsemalt teada, kui suur oht reaalselt on ja kas analoogseid juhtumeid on teisigi olnud? Olen saanud väga vastakaid arvamusi mis teevad otsustamise väga raskeks. Lisaks veel asjaolu, et rasestumisega on mul olnud probleeme kuna diagnoositud Stein-Leventhali sündroom. Kas hilisemad ultraheli uuringud võivad näidata kõiki vigu ja kui pikalt on mul aega otsustamisks? Kas double-test viitab ka füüsilisele väärarengule? Ette tänades väga murelik patsient

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui suur on risk loote väärarenguks, sõltub eelkõige kiirguse doosist. Soovitan uurida radioloogi käest uuringul saadud kiirguse doosi suurus ja küsida siis ka tema arvamust. Väga raske on tõepoolest anda nõu, sest ei oska öelda, kui suure tõenäosusega võiks olla tegemist loote kahjustusega.
Ükski analüüs ja uuring seda praegu ju ei näita.
dr. Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

rö-ülesvõte raseduse ajal

Tere. Kui tõsiseid tagajärgi võib tekitada rö-ülesvõte raseduse ajal? Kahjuks ei teadnud, et olen rase ja pilt tehti aravtavasti 1-2 rasedusnädalal.(2ülesvõtet puusa piirkonnast).Kas on oht lootekahjustusele?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Vabandan hilinenud vastamise pärast ( olen olnud pikalt Eestist ära).
Teie mure on tõsine, sest röntgen-kiirgusel on raseduse esimestel nädalatel loodet kahjustav toime, s.t. on oht loote ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi