rö-ülesvõte raseduse ajal 20.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, tänan Teid vastamast:röntgen-kiirgusel on raseduse esimestel nädalatel loodet kahjustav toime, s.t. on oht loote väärarenguteks. Tuleks tõsiselt kaaluda raseduse katkestamise võimalust.
Tahtsin täpsemalt teada, kui suur oht reaalselt on ja kas analoogseid juhtumeid on teisigi olnud? Olen saanud väga vastakaid arvamusi mis teevad otsustamise väga raskeks. Lisaks veel asjaolu, et rasestumisega on mul olnud probleeme kuna diagnoositud Stein-Leventhali sündroom. Kas hilisemad ultraheli uuringud võivad näidata kõiki vigu ja kui pikalt on mul aega otsustamisks? Kas double-test viitab ka füüsilisele väärarengule? Ette tänades väga murelik patsient

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui suur on risk loote väärarenguks, sõltub eelkõige kiirguse doosist. Soovitan uurida radioloogi käest uuringul saadud kiirguse doosi suurus ja küsida siis ka tema arvamust. Väga raske on tõepoolest anda nõu, sest ei oska öelda, kui suure tõenäosusega võiks olla tegemist loote kahjustusega.
Ükski analüüs ja uuring seda praegu ju ei näita.
dr. Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Kandidoos ja rasedus

Tere!
Olen 7 nädalat rase ja mul lõi välja kandidoos. Kas raseduse ajal võib kasutada mingit ravimit kandidoosi raviks ja millist?
Tänan

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Raseduse ajal tupeseen on üsna tavaline haigus. Nimelt immuunsüsteem raseduse ajal soodustab seene teket, Ravima peab ja selleks on olemas apteegis saadavad salvid või gloobulid. Nimeks on klotrimazool. ...

Loe edasi

Raseduse ajal ilmuv haigus

Kui ohtlik on emakakaelapõletik raseduse algfaasis ? Abort on hirmus, mida kardan hirmsasti. Millliseid ravimeid tarvitada emakakaelapõletiku puhul?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Emakakaela põletiku ravi sõltub põletikutekitajast. Raseduse ajal avastatud põletikku ravitakse samuti vastavalt põhjusele. Ravimata jäänud põletik võib olla enneaegse sünnituase põhjustajaks.
Loe edasi

rö-ülesvõte raseduse ajal

Tere. Kui tõsiseid tagajärgi võib tekitada rö-ülesvõte raseduse ajal? Kahjuks ei teadnud, et olen rase ja pilt tehti aravtavasti 1-2 rasedusnädalal.(2ülesvõtet puusa piirkonnast).Kas on oht lootekahjustusele?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Vabandan hilinenud vastamise pärast ( olen olnud pikalt Eestist ära).
Teie mure on tõsine, sest röntgen-kiirgusel on raseduse esimestel nädalatel loodet kahjustav toime, s.t. on oht loote ...

Loe edasi

kondüloomid

Tere,kirjutasin juba korra teile oma probleemist,kondüloomid raseduse ajal.Ütlesite,et neid saab ravida ka raseduse ajal,kuid minu arst keeldub seda tegemast,mulle endale tundub aga et probleem läheb aina ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kondüloome on võimalik raseduse ajal (ja eelkõige enne sünnitust ) eemaldada. See on vajalik, kui neid on tupes palju. Peitsimiseks kasutatavaid aineid raseduse ajal kasutada ei saa.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi