erutumine, orgasm 20.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus on küll pigem seksuoloogi valdkonda kuuluv, aga ehk oskate nõu anda.
Olen 24 aastane, naisterahvas, püsisuhtes. Oleme koos olnud juba 6 aastat ja naudime teineteise seltskonda. Aga mis natuke kurvemaid mõtteid tekitab, on meie seksuaalelu.
Ilmselt on probleeme mõlemal – me lihtsalt ei oska. Mina ennast nautida, tema mind nautima panna.
Mina tunnen seksist rõõmu sellepärast, et näen, kuidas partner rahulduse saab. Ise ma ei tunne mingit meeletut erutust, pigem nn lähen mänguga kaasa. Orgasmi ei ole kunagi saanud – ka masturbeerides mitte. Mul on hea olla, aga mitte kunagi, nii et jõuaks orgasmini.
*) Mida teha, et oma seksuaalelu nauditavamaks muuta?
Kuidas ise oma keha nautida ja leida üles see, mis erutab? Kui ma ise ennast ei tunne, siis ei saa ju ka partnerile öelda, mida ma tahaksin… Aga ma ei oska.
*) Kas sellel teemal abistavat kirjandust teate soovitada?
*) Kas Tallinnas mittetasulisi seksuolooge ka leidub?

Ette tänades,
Maarja

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maarja!
Teie on probleem sõnastatud.....me lihtsalt ei oska......
Õppimine on alati kasulik kõiges ja kõigile.
1. Soovitan koos partneriga pöörduda Seksuaaltervise Kliinikusse seksuaalnõustaja poole, andmed www.arst.ee-psühholoogia all
2. Osa tõlgitud kirjandusest on veel raamatupoodides saadaval, muretsega endale need
3. Ei ole selles kindel
Õppige, tegutsege, uurige informatsiooni.
Naistearst G.Litter