Duphastoni mõju ov-le 17.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 29. a naine. Üritame mehega last saada, kuid siiani ebaõnnestunult. 1,5 aastat tagasi diagnoositi minul PCOS. Raviks määrati 6 kuud Diane-35 tablette. Ravi tulemusena tsüstid kadusid. Edasiseks määras arst serophene (2 tbl 5.-9. tsükli päevani) ja duphastoni (1 tbl 16.-25. tsükli päevani). Pärast kahte ravikuud suurendati serophene annust 3-le tabletile. Olen mõõtnud ka basaaltemperatuuri ja teinud ov-teste. OV on tsükli 18.-21. päeval, mida on kinnitanud ka UH. Seni on ravi kestnud 4 kuud ja arsti sõnul saab teha veel 2 ravikuud. Mis edasi saab, ma ei tea...võib-olla ongi minu ainuke võimalus IVF...
Minu küsimus on aga selles, et kui ma võtan duphastoni juba mõned päevad enne ov toimumist, siis kas see võib pärssida rasestumise võimalust?

Kusjuures minu jaoks on väga kummaline ka see, et siiani ei ole absoluutselt uuritud minu meest. Seda kavatsen küll järgmisel korral küsida.

Vastuse eest väga tänulik,
pärnakas

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt peaksite võtma serophenet m.tsükli 3-7 päevani,sellega saaks ovulatsiooni ettepoole tuua,muidu jääb m.tsükli teine faas lühikeseks.Kui võtate duphastoni enne ovulatsiooni toimumist,võite saada pseudopositiivse vastuse.
Mehe uuringud tuleb kindlasti ära teha.