pap ja kolposkoopia 09.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus selline, et mida peaks kolposkoopia näitama. Naistearst saatis mu kolposkoopiasse, mul on HPV16/18. Sealne arst aga ei öelnud mulle midagi , kui et käi regulaarselt kontrollis.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupetud Küsija!
Kolposkoopia on emakakaela uuring "tupemikroskoobiga", mis suurendab ~40 korda.
HPV 16 ja 18 on kõrge emakakaela vähi (onkogeense) riskiga papilloomiviiruse tüved, seetõttu oli oluline emakakaela täiendav uuring.
Arst saab nüüd öelda, kui sageli on vajalik korrata PAP analüüs , et varakult avastada muutusi emakakaelal, kas 2 või 3 või 4 korda aastas.
Kui suitsetate, lõpetage suitsetamine.
Kasutage preservatiivi uute haiguste vältimiseks ja emakakaela vähi riski vähenadamiseks.