menstruatsiooniHÄIRE?/või katastroof. 02.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! :)
Olen 13 aastane tütarlaps, minu mure on minu enda jaoks päris tõsine. Nimelt on mul "päevad" praeguseks juba 3nädalat kestnud. Vahelduva eduga - aegajalt on voolus vaevumärgatav, vahel tavaline ning kohati, nagu praegu, äärmiselt suur. Nüüd ma siis mõtlen, et mis mul VIGA on? Selle ütlen ausalt välja, et arsti juurde lähen ma viimase asjana, kui enam muud võimalust ei ole. Ent tahaks siiski teada, milles asi ning mida ma peaks tegema.
MT

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Mensrtuatsioonid on esimese aasta jooksul tavaliselt ebaregulaarsed. Tavaliselt reguleeruvad menstruatsioonid ise 1-2 aasta jooksul . Kirjuta kalendrisse üles vereerituse päevad, et vajadusel saaks arst hiljem sinu "päevade" kalendrit kontrollida.
dr. Seemen