suguisel teel levivad haigused, pertnerite ravi 29.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on väga suur mure. aastaid tagasi oli mul tupeseen, mida ravisime koos partneriga. Nüüd ta kahtlustab, et mul oli hoopis trihhomonoos ja kahtlustab petmises. Suhe on väga pingeline.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kaasajal saab trihhomoniaasi diagnoosida väga täpse ja kalli uuringuga PCR-DNA. Kui arstil ei ole laboratoorset tõestust, ei saa kellegi kahtlustada suguhaigust, see oleks inimõiguste rikkumine.
Ka on tupeseene ja trihhomoniaasi ravi erinev.
Elu on keeruline ja probleemide lahendamisega seotud. Ehk ongi see Teile õppetunniks, mis juhtuks siis, kui oleks tõsine mure perekonnas: kas partner aitaks leida koos lahendusi või süüdistab oma hädades alati teisi. Mõelge. Otsustage.