Antibeebipillid 21.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 22-aastane naine. Menstruatsioon algas mul 12-aastaselt ja pole olnud küll mitte väga ebaregulaarne, aga ka mitte regulaarne. 2 aastat tagasi pöördusin menstruatsioontsükli häirete tõttu günekoloogi juurde. Mulle kirjutati pooleks aastaks Diane-35. See tegi tsükli taas regulaarseks ja mõjus tõhusalt ka aknele, mis oli minu jaoks tõsine probleem. Suguelu ma siis ei elanud. Pärast Diane võtmise lõpetamist oli aga tsükkel taas ebaregulaarne ja aknegi tuli tagasi. Pool aastat tagasi hakkasin just akne raviks kasutama kombineeritud preparaati CG5025, mis sisaldas etinüülöstradiooli ja kloormadinoonatsetaati. See ravi lõppes kuu aega tagasi. Tsükkel oli ravi ajal normaalne ja akne kadus peaaegu täiesti.

Elan koos partneriga ja seega palusin endale välja kirjutada uued rasestumisvastased tabletid. sain Minuleti, mis sisaldab samuti etinüülostradiooli ja gestodeeni. Lugedes pakendi infolehte, tekkis mul aga hirm sealmärgitud kõrvaltoimete ees, millest raskematena olid märgitud isegi surmajuhtumid infarkti tagajärjel. Seni ei ole mul eelnevate pillide tarvitamisega erilisi halbu märgatavaid kaasnähte olnud, välja arvatud viimasel korral mõningane väsimus, kerge pearinglus ja paari esimese kuu jooksul määriv voolus tsüklivahelisel ajal. Kui suur on tõenäosus, et uued pillid mulle halvasti mõjuda võivad? Nagu märkasin, on üks koostisainetest sama mis CG 5025lgi. Kui ma siiani seda hästi olen talunud, kas tähendab see seda, et võin ka edaspidi muretu olla või võivad erinevate ainete kombinatsioonid mulle erinevalt mõjuda? Ühtegi haigust, mis pakendil riskina märgitud, ma ei põe, kuigi eelsoodumus on suhkurtõvele. Antibeebipille pean väga vajalikuks, sest rasestuda veel niipea ei soovi ja muud rasestumisvastased vahendid ei tundu eriti kutsuvad.

Veel sooviksin teada akne kohta, sest olen kuulnud, et mõned antibeebipillid mõnedel juhtudel tekitavad aknet. Minul on siiani need küll ravida aidanud, aga kas on ka võimalik, et ühel hetkel või mõned pillid mulle aknet tekitama hakkavad?

Kolmanda probleemina tooksin välja tupevooluse, mis mõnikord on ägenenud. Ei oska kahjuks nimetada asjaolusid, sest pole täpselt jäginud, millal voolus ägeneb. Igatahes on ta aga selline, et kui hommikul voodist tõusen, siis niriseb vahel mööda sääri alla. Muidu on ta valkjas nagu peakski olema ja mingit erilist halba lõhna ka pole. Kuus kuud tagasi tehti mulle tupeproov ja siis oli kõik korras. Kas on põhjust muretsemiseks? Kuulsin ühe meditsiini õppiva tuttava käest, et taolist voolust tuleks tegelikult ravida, aga et seda esineb niivõrd paljudel, siis ei pöörata enam sellele tähelepanu. Kas sellel jutul on ka tõepõhi all?Ette tänades,KaroliinaArst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Alustaksin küsimuste lõpust. Kui analüüsid olid korras, siis põletikku olla ei saaks. Vooluse rohkenemine võib olla ka tsükli eri perioodidel erinev. Nimelt enne mensest on see tavaliselt suurem. Sõltuvus on suguelu intensiivsusest. Kui hommikul tõustes voolus on suurem ,siis see on sellest, st öö jooksul lihtsalt koguneb tuppe voolust rohkem, mis püsti töustes vaäljub.

Kõrvaltoimed on igal preparaadil. Antud juhul esineb analoogseid nähtusi üliharva. Seega on teatud seisundid, kui need pilli on vastunäidustatud: suitsetamine anamneesis tromboosid, veenilaiendid tõstavad riski. Kui teil vastunäidustusi pole, siis võite edasi pille võtta. Aknet mõned pillid võivad soodustada, kuid harva. Diane ja Cilest on just akne vastu. Minulet on hea preparaat ja pisut väiksema hormooni sisaldusega, seega soodsam . Kui akne on teil kadunud, siis võiksite tõesti võtta just väiksema hormoonisisaldusega pille.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Antibeebipillid ja palavik

Tere

Mul on selline küsimus, kas antibeebipillid võivad põhjustada pikaajalist palavikku, väsimust, nõrkust? Olen võtnud Logesti 10 aastat. Mul on olnud aasta aega väike palavik 37,2. Aasta ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Vastab tõele, kuna kombineeritud antibeebipillid on retseptiga väljastatavad kombineeritud hormoonravimid, siis kehatemperatuur kuni 37,5 nende ...

Loe edasi

antibeebipillid ja küüneseene ravi

Tere,kasutan antibeebipille YARINA .Nahaarst kirjutas mulle välja küüneseene ravimi ORUNGAL 100mg-kas neid võib koos tarvitada ?Kas ORUNGAL vähendab Yarina toimet?
Ette tänades;

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Orungal ei vähenda Yarina toimet.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

Minipillid

Enne mandlioperatsiooni ei tohi kombineeritud pille kasutada. Kas minipille võib ? Mitu nädalat enne operatsiooni peaks lõpetama pillide kasutamise ?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Enne igat operatsiooni on soovitav antibeebipillid lõpetada 2 kuud enne operatsiooni.

Loe edasi

vesikasvaja

mul diagnoositi vesikasvajad ja raviks määrati rasedusvastased tabletid (femoden) . kuna need mulle väga halvasti mõjuvad, sooviksin teada, kas on võimalik neid millegagi asendada.

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Vedelik munasarjades ehk tsüstid, mis on läbimõõduga alla 4 cm, ei vaja ravi ja kaovad tavaliselt iseeneset. Küll aga peab neid jälgima kaebuste puhul ja tuleb opereerida vähemalt ...

Loe edasi

antibeebipillid ja narkoos

Tere!

Milline mõju on narkoosil antibeebipillide (Mercilon) toimele? või vastupidi.
st. kui on plaanitud põlveoperatsioon, kas peab tablettide kasutamise teatud aja jooksul enne oppi ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Enne põlveoperatsiooni on soovitav pillide võtmine katkestada 4 nädalat enne operatsiooni. Narkoosil pole mingit toimet pillidele ega ka vastupidi.
Operatsioonide korral jalgadel katkestatakse ...

Loe edasi

Antibeebipillid

Tere!! Mul on Teile selline kysimus,et kui palju maksavad erinevad antibeebipillid?Harmonet jt. Ja kas arst saab neid valja kirjutada 6kuux ja kas nii on odavam? ja millised soodustused pillidele on?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Christiina!
Ravikindlustusega isikud saavad näidustusel antibeebipille 50% soodustusega.
1 aasta peale sünnitust ja 3 kuud peale soovimatu raseduse katkestamist 75%-ga.
Alustatakse ...

Loe edasi

Antibeebipillid

Tere!

Kui lõpetan tablettide võtmise (Tri-minulet), st kui lõpetan ühe paki ära, kuid uuega 7 päeva pärast enam ei alusta - siis millal peaks algama mentstruaaltsükkel, vereeritus?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Peale pillide võtmise lõpetamist algab menstruatsioon tavaliselt 3-4 päeva peale viimast pilli ja uus menstruatsioon keskmiselt 28-30 päeva pärast.
dr. Seemen

Loe edasi

Plekid rinnal

Tere taas,

olen 22-aastane. Ei ole sünnitanud, tarvitan kolmandat aastat Tri-Regoli. Käin kord aastas läbivaatusel, kuid rindu pole senini kontrollitud. Pole ka ise taibanud küsida.

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud KT!
Antibeebipillid võivad põhjustada naha pigmendi muutusi.
Naistearst G.Litter

Loe edasi

beebipillid

Tere! Kas beebipillid on vastunäidustatud, kui mul on olnud munasarjas tsüst?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija !

Antibeebipillid ei ole vastunäidustatud healoomuliste tsüstide ja tsüstoomide puhul anamneesis (eelnevalt). Pahaloomulistega on teisiti.

Naistearst Galina Litter,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi