menstruatsioonid 25.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on viimasel ajal äärmiselt pingeline ja stressirohke aeg.
Kas tsükli pikenemine ja kõikumine 31-34 päeva vahel on ohumärk ja võib viidata mingile patoloogiale? Või on see normaalne stressiga kaasnev ja mööduv nähtus? Kuidas peaksin reageerima, kas kindlasti arsti vastuvõtule minema? Muus osas (vereeritus ja kaasnev valutundlikkus) on asi normaalne.
Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

#Normaalseks tsükli pikkuseks peetakse kuni 35 päeva, seega teie tsükli pikkus mahub sinna vahemikku. Otsest vajadust arsti poole ei ole vaja minna.Dr.Kadastik