Raskuste tõstmine 20.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kui suuri raskusi ja kui tihti võib naine tõsta, et see tervisele ei mõjuks? Ma mõtlen selle all, et ei tekiks igasuguseid emaka, tupe ja põie allavajumisi. Olen 34-a. naine ja pean aednikuna töötades iga päev kastekannuga kastma, mõnel päeval isegi peaaegu 30 kastekannutäit päevas, mõni päev jääb ka vahele. Olen selle töö peal olnud juba kümme aastat. Kas loeb ka see kui suure naisega on tegemist? Ise olen 1.68 ja 55 kg. Või need terviseprobleemid võivad mulle alles tulevikus tulla. Naistearst ütles, et praegu pidi kõik korras olema. Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kui Teie naistearst on Teie vaagnapõhja ja sidekoeliste struktuuridega rahul,siis ei tohiks ka Teil muretsemiseks põhjust olla.Ilmselt olete füüsiliselt väga treenitud naine ja raskuste tõstmine ei ole Teie vaagnapõhja lihaste lõtvumist põhjustanud.Suguelundite allavaje noortel tööealistel naistel on suhteliselt haruldane.Umbes 5% kõikidest allavajedest on tingitud kaasasündinud vaagnapõhja sidekoeliste struktuuride nõrkusest.Raske füüsiline töö mis tõstab kõhuõõne seesmist rõhku võib vaagnapõhja koed küll välja venitada.Tervisekaitse eeskirjade kohaselt ei ole soovitav naistel üle 10-15kg.raskusi käe otsas tõsta.