kas oligomenorröa? 21.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu probleemiks on vähene vereeritus päevade ajal.Mul on muidu käinud menstruatsioon korrapäraselt(iga 30 päeva tagant)Viimased 3 kuud on aga asi sassi läinud,nimelt ilmuvad päevad 35 vöi 27 vöi32 päeva tagant?Vereeritus on vähene -vöiksin vabalt uhe sidemega terve päeva läbi ajada-nii vähene on see ja kestab 2 päeva??Veri on tumepruun ja vahel on ka huubinud veretukke palju sees.Mida tegema peaks?Minu gunekoloog utleb et ma olen terve.???Olen uhe lapse ema.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Üldjuhul pole vähese verega menstuatsioon haiguslik nähtus ja ravi ei vaja. Kui analüüsid on korras ja ultraheli leid normis, pole muretsemiseks põhjust. Kuna tsükkel kõigub 27-35 päevani ja on minimaalse veritsusega, on soovitav tsükli regulatsioon menstruatsiooni II faasis Duphastoniga.
dr. Seemen