liigne kehakaal 19.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen kasutanud kaks kuud diane35 tabtette ja selle ajaga võtnud juurde 9kg.Mis on valest?Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!DIANE-35 tabletid sisaldavad küllalt palju östrogeenset hormooni ja mõningast kehakaalutõusu võib see tõepoolest kaasa tuua,aga 9 kg on palju.
Ilmselt peaks dieedile rohkem tähelepanu pöörama,piirates kergesti omastatavate süsivesikute ja rasvade osakaalu.Samas peaks ka suurendama füüsilist koormust.Kui see kõik ei aita,pöörduge oma günekoloogi poole,kes vahetab DIANE välja väiksema östrogeenisisaldusega preparaadi vastu.