kehakaal ja pillid 19.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.
Võtsin terve aasta Logestit, viimasel poolel aastal võtsin juurde üle kümne kilo, pea hakkas valutama , tekkisid iiveldushood. Nüüd vahepeal proovisin veel janinet. Kohe tekkisid jälle iiveldushood. Küsimus selline, et kas on mingit rasestumisvastast vahendit, mis ei tõstaks mu kehakaalu ja ei muudaks tervist halvemaks. Sünnitanud ma ei ole ja seetõttu arvatavasti langeb ära ka spiraali kasutamise võimalus.
Ja teine küsimus veel selline, et nüüd juba 3 kuud pole ma midagi kasutanud, aga kaal kasvab ikka , um 2 kilo kuus tuleb juurde(toitun norm ja käin korralikult trennis, enne pole kaaluga probleeme olnud), millest selline kaalutõus tingitud. kas pillide hormonaalne mõju kestab siiani?
Peaksin ma võibolla endokrinoloogile pöörduma?
aitäh

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Ter! Logest ja Janine on mõlemad vähese hormoonisisaldusega tabletid ja ei tahaks uskuda,et 3kuud vaheaega ei ole suutnud ainevahetust normaliseerida.
Soovitan tõepoolest pöörduda selle küsimusega endokrinoloogi vastuvõtule.