lima 15.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
probleem on selles et tupest tuleb lima, kuid mu günekoloog väidab et mul on kõik korras. peale vahekorda on valus. millest võib lima eritus tingitud olla?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Limaeritus on füsioloogiline protsess,andes tupele niiskust ja tagades sellega normaalse sugulise vahekorra.Limaeritus on suurenenud ovulatsiooni ajal st.kahe menstruatsiooni vahepealses perioodis.Kuna Teil esinevad ka teised vaevused,peaks kontrollima ,ega Teil ei ole chlamydia trachomatist.See külv võetakse emakakaela kanalist natiivsöötmele.