vereeritus peale vahekorda 09.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 21-aastane naisterahvas. Peale vahekorda, kui mu elukaaslane peenise tupest välja tõmbas, oli kõik järsku verine. Algul ei saanud me hästi aru, kellelt see veri pärineb. Peale pesemist selgus siiski, et minult. Vereeritus kestis mõned tunnid (täpsemalt ei oska öelda, kuna see algas õhtul ja järgmiseks hommikuks oli see lõppenud). Vahetasin korduvalt hügieenisidet, et veenduda, kas verejooks on lõppenud. Erituse intensiivsus sarnanes menstruatsiooni esimese päevaga. Kuigi valu ei tundnud ma ei vahekorra ajal ega ka pärast, oli mul öösel siiski tunne, mis sarnanes menstratsiooniaegse tundega alakõhus. See pole valu, aga lihtsalt selline nõrk pinge, mis kadus hommikuks koos vereeritusega. Kasutan rasestumisvastaseid tablette Jeanine. Olen kasutanud neid aasta algusest saati, kevadel oli siiski paarikuune vahe, kuid nüüdseks olen kasutanud neid taas 4 kuud järjest, seega päris võõrad nad minu organismile olla ei tohiks (pealegi varem ei ole tablettide võtmise ajal vereeritust ilmnenud). Kõne all olev vahekord toimus ajal, mil ma olin ühe tabletikuuri poole peal, st. tabletilehe keskpaigas, seega ka ei tohiks ju ka menstruatsioon toimuda (?). Igatahes, olen väga mures, millest see vereeritus tulla võis. Lisan veel niipalju, et mulle ja mu elukaaslasele meeldib, kui peenis hästi sügavale lükata. Äkki on võimalus, et hoopis vigastasime midagi mu sees (kuigi valu ei tundnud ma kordagi)?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovitan tsüklihäire põhjuse selgitamiseks pöörduda siiski naistearsti poole. On võimalik, et veritsuse põhjus on põletik, emakakaela patoloogia jne. Selguse saamiseks oleks siiski vajalik günekoloogiline kontroll.
Tervitades Aire Sekavin