sassis tsykkel 09.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul on selline mure, et umbes paar nadalat tagasi lopetasin antibeebipillide tarbimise. osaliselt just libiido languse tottu. Kokku tarvitasin neid umbes 4 kuud ja selle aja sees tekkis ka voolus. Nyyd kui olen pillidest loobunud on paevad olnud vaga lyhikeste vahedega. Viimased loppesid nadal tagasi, kuid nyyd on juba neljas paev, mil tuleb pruuni eritist. Valusid ei ole. Tablettide nimi on Trygonovin (Hispaania ) Kas voib olla, et tsyklihaire on tingitud tablettidest loobumisest. Arsti juurde hetkel minna ei saa, sest ei viibi Eestis. Kuid oleksin tanulik, kui vahemasti mingigi ettekujutuse saaksin, mis lahti on.
Ette tanades, Heili

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Pillide võtmise katkestamine võib tõepoolest olla tekkinud ebakorrapärase veritsuse põhjuseks. Kui enne pillide võtmist oli tsükkel ebaregulaarne, siis sama olukord kordub sageli ka peale pillide võtmise lõpetamist. Samas võib veritsuste põhjuseks olla ka näiteks emakakaela põletik. Kui saabute tagasi, pöörduge naistearsti poole.
dr. Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menstruatsioonitsükli häired peale antibeebipillid

Tere,
p66rdun teie poole sellise probleemiga, et l6petasinn rasestumisvastaste tablettide v6tmise u aasta tagasi ja peale seda on tsykkel paigast ara. Kasutasin Diane 35 u 2 aastat ja peale seda ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!Siin on tegemist postpillamenorröaga ,mis võib kesta pool aastat ja mõnikord isegi kauem.Tavaliselt on niisugustel juhtudel progesteroonitase madal ja mõnikord on isegi vaja lisada sünteetilist kollaskehahormooni,et ...

Loe edasi

Pruun voolus,ebaytlane tsykkel

Tere.
Mul on yks suur probleem. Våhemalt minule endale on.Olen 18 aastatne ja Nimelt oktoobris løpetasin rasestusvastaste pillide vøtmise, kuid ma jøudsin esimese påeva pilli åra vøtta ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Tegite ise väikese vea pillide võtmisel,seega niisugune kõikumine m.tsüklis ja pruunikas voolus on sellega seotud.Tri-minulet pärsib ovulatsiooni ja kui Te nüüd jäkate ravimi võtmist skeemi kohaselt,peaks ...

Loe edasi

paevad kaks korda kuus

tere! mul mure jargmine: juba kaks kuud jarjest on mul menstruatsioon kaks korda kuus, teine tsykkel hakkab umbes nadal peale esimese l6ppu ja m6lemi pikkus on u 6 paeva. Ma synnitasin 11 kuud tagasi ja ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Peale sünnitust võivad esimesed menstruatsioonid olla ebaregulaarsed, tsükkel reguleerub tavaliselt ise paari kuu jooksul. Sellist ebaregulaarset vereeritust võib põhjustada Micro 30 pillide ...

Loe edasi

vererohke menstruatsioon

Tere! Olen 28 aastane naisterahvas kes on pidevalt hädas ebaregulaarse tsykliga. Menstruatsioon algas varakult 10 aastaselt ja on kogu aeg olnud vererohke. Synnitanud ei ole. Kindla partneriga kooseluajal ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Seda preparaati soovitatakse nt premenstruatsiooni sündroomi korral ja ka üleminekueaga seotud psüühiliste häirete puhul. Vähetõenäoline, et see teid aitab, kuigi proovida võite, kuna see on looduslik ...

Loe edasi

menstruatsiooni muutus

Lgp. dr. Kadastik

Olen 25.a. synnitamata naine. 2000 a. oli abort. Probleeme on olnud emakakaelaga, seoses dysplaasiaga (papiloomviirusest tingitud) tehti 2000 a mulle koniseerimine. Käin kontrollil ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kui te pille tarvitate, siis vereeritus ongi pisut vähenenud. Elu jooksul võib tsükkel pisut muutuda teatud perioodidega. Samas kui verd on väga vähe, siis võiks uurida teie hormoone. Kui tsükkel on teil ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi