BAKTER JA DIANE 04.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE lugupeetud doktor!

Mul on 2 muret.

1. kuna minu oma naistearst oli puhkusel,käisin ühe tundmatu mulle vaba arsti juures,kes võtis mult igasugused proovid.Siis minu probleemiks olid nõrgad valud kõhuall,ja ma olin alles põdenud ägedat kuusepõie põletiku.
ja nüüd kui järgmine kord tulin vastuste järgi,ütles ta mulle ,et leitud mingi mikroob või bakter,ja andis mulle retsepti ravi nimega SUMAMED 500mg N3
Ja ütles,et peame koos mehega neid jooma. eriti ta ei seletanud midagi,kui ohtlik see bakter võib olla,ainult ütles,et võib mõjuda kuusepõie peale,et tihti esile kutsuda vajadust pissile minna. aga kui ohtlik see mikroob võib mehele olla,ja üldse mis haigus see siis selline on?Ütles veel,et seda võis saada mingist organismis olnud põletikust või viirusest.
Vabandan,et ei oska paremini selgitada... lihtsalt arsti sõnul,tegu on antibiotikumiga,ja ei taha ennast topida igasuguse ravimitega,kui see vajalik ei ole. Tahtsin teie nõud kuulata!

2. Teiseks oli veel küsimus tabletide Diane 35 kohta,kas nad tõesti aitavad karvakasvu vähendada,ja kas nende koostis on teistsugune,kui teistel hormonaaltabletidel.? Kuidas nad mõjuvad?

Tänan väga ette vastuse eest!
Kõike paremate soovidega.

26 aastane naine

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere !
Kirjelduse järgi võis Teil tegemist olla klamüdioosiga, ureoplasmoosiga või mükoplasmoosiga. Kuna Teil esinevad kaebused sobiksid kõikide tekitajate kliinilise pildiga ja arst määras Teile piisavalt tugevat antibiootikumi, oleks mõistlik siiski see ravim ära tarvitada (samuti partneril). Lihtsalt niisama ei topi ükski arst antibiootikume sisse.
Diane 35 vähendab karvanääpsude tundlikkust endogeensetele meessuguhormoonidele ja sisaldab cyprotenool-atsetaati ( teised hormoontabletid sisaldavad kollaskeha hormooni). Niikaua, kui Te Diane 35 tarvitate, on Teie karvakasv pärsitud, ravi peaks kestma vähemalt 6 kuud. Soovitan samal ajal minna kosmetoloogi vastuvõtule ja vähemalt näo piirkonnast karvad eemaldada. Uued karvad, mis kasvavad on tunduvalt nõrgema struktuuri ja väiksema pigmentatsiooniga.