pcos ja duphaston 03.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nagu teema ütleb, olen naine, kes pcos-iga elama peab. Hetkel 29. aastane ja soovin rasestuda. Arst määras Duphastoni tsükli reguleerimiseks (hormoonanalüüse küll tegemata, aga ma usun tema kogemusse küll). Minu küsimus, mida ma küsida ei taibanud on see, et kui Duphaston kutsub esile menstruatsiooni, siis kuidas ovulatsioonid toimuvad (neid see medikament väidetavalt kuidagi ei mõjuta)? Kui mu tsüklid on olnud nii 35-45 päeva pikad, aga Duphastoni võtan 30-päevase tsükli järgi, siis kas need kaks perioodi omavahel klappima ka hakkavad? Loodan, et saite mu küsimustest aru.

Kaunist sügist,
L.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kuna Teil on diagnoositud PCOS, siis sellisel juhul on vajalik ovulatsiooni stimulatsioon Seropheniga(5- päevane ravi). PCOS korral ongi probleemiks anovulatsioon(ovulatsioone ei toimu) . Duphaston tõepoolest ei stimuleeri ovulatsiooni. Kui Duphastoniga on menstruatsioon esile kutsustud, saab alustada ovulatsiooni induktsiooni.
dr.Seemen